Termokamery Flir a ich využitie

Termokamery Flir

História spoločnosti FLIR Systems Inc. siaha už do roku 1965, kedy bola vyrobená prvá termokamera na sledovanie vysokonapäťových elektrických vedení. Tento krok viedol k založeniu spoločnosti FLIR Systems a priemysel sa vďaka tomu stal jej dôležitým segmentom.

V súčasnej dobe sa spoločnosť FLIR Systems stavia do role najväčšieho výrobcu komerčných termokamier na svete.

Termokamera a princíp jej funkcie

Termokamera zaznamenáva intenzitu žiarenia v infračervenej časti elektromagnetického spektra a prevádza ju na viditeľný obraz. Elektromagnetické žiarenie napr. infračervené je pre ľudské oko neviditeľné. IR žiarenie sa nachádza medzi viditeľnou a mikrovlnnou časťou elektromagnetického spektra. Dokonca aj objekty, o ktorých si myslíme, že sú veľmi chladné, ako napríklad kocka ľadu, vyžarujú infračervené žiarenie. Čím je objekt teplejší, tým viac infračerveného žiarenia emituje.

IR termografia je spôsob transformácie IR obrazu do obrazu radiometrického. To umožňuje, aby zo snímky mohli byť odpočítané teplotné hodnoty. Každý pixel radiometrickej snímky teda predstavuje konkrétnu hodnotu teploty. Preto sú termokamery FLIR vybavené zložitými výpočtovými algoritmami.

Aké má využitie termografia?

Termokamery Flir patria medzi špičku na trhu termografie a zároveň patria medzi cenovo dostupné systémy. Ponúkajú využitie v stavebníctve, diagnostike budov, priemysle a pri diagnostike elektrických zariadení a strojov.

Termokamery Flir

Termokamery Flir pre aplikácie v stavebníctve sú účinné a neinvazívne nástroje pre monitorovanie a diagnostiku budov, solárnych panelov a veterných turbín. Pomocou termokamier môžete identifikovať a zdokumentovať problémy včas a následne ich opraviť skôr, než sa stanú závažnejšími a viac nákladnými na opravu.

Více info Flir termokamery a využitie termografie pri diagnostike budov

Více info Využitie termografie v oblasti stavebníctva a obnoviteľných zdrojov energie

Termokamery Flir v priemysle sú ideálnym nástrojom na predvídanie porúch, pretože robia z neviditeľného viditeľné. Problémy zachytené termokamerou tak vidíme okamžite. Najzávažnejšie poruchy zostávajú dlho skryté, a až sa prejavia, je často príliš neskoro. Bez nákladných porúch môžete vyrábať rýchlejšie, lepšie, efektívnejšie a s nižšími nákladmi. Za účelom dosiahnutia týchto cieľov, priemyselné závody bežia nepretržite. Vďaka nepretržitej prevádzke mnohé priemyselné odvetvia dopĺňajú svoj program preventívnej údržby o účinný diagnostický nástroj - termokameru Flir.

Více info Flir termokamery a využitie termografie v priemysle

Termokamery Flir

Termokamery Flir pre elektrotechnické a strojárske aplikácie sú účinné a neinvazívne nástroje pre monitorovanie a diagnostiku elektrických súčastí a inštalácií. Používaním termokamier môžete včas odhaliť problémy, čo umožňuje ich rýchle zdokumentovanie a následnú nápravu skôr než sa stanú vážnejšími a nákladnejšími na opravu.

Více info Flir termokamery a využitie termografie pri diagnostike elektrických zariadení a strojov

Využitie termografie a samotná diagnostika sa líši podľa odvetvia, typom termokamery a jej používaním. Pre viac informácií ohľadom použitia termokamier Flir v danom odvetví, odporúčame vyššie uvedené brožúry, kde sa zoznámite s bližšími funkciami a konkrétnym využitím termokamier v danom odvetví.

V prípade záujmu kontaktujte našich obchodných zástupcov na tel.: +421 220 812 508


Nový katalóg 06/2019
Pre komfortnejšie prehliadanie nášho eshopu používame cookies. Prechádzaním webu súhlasíte s ich používaním.

Rychly dopyt
Maloobchodný e-shop
Veľkoobchodný e-shop
Conrad Electronic
Môj účet ▼
Náhľad košíka (0) ▼